Salisbury University Indoor Track & Field All-CAC

Men

2012 (17)
Jacob Adedeji (high jump - 1st)
Jay Drenner (shot put - 1st)
Jay Drenner (weight throw - 1st)
Richard Newman (200m dash - 1st)
Nathan Austin (Distance medley relay - 2nd)
Tyler Austin (4x100 relay - 2nd)
Thomas Burke (Distance medley relay - 2nd)
Dylan Burkett (weight throw - 2nd)
Blake Bussard (4x100 relay - 2nd)
John Fitzgerald (Distance medley relay - 2nd)
Curtis Ford (triple jump - 2nd)
Devon Hopkins (4x100 relay - 2nd)
Joshua Mathis (high jump - 2nd)
Richard Newman (60m hurdles - 2nd)
Richard Newman (4x100 relay - 2nd)
Richard Newman (400m dash - 2nd)
Zach Symons (Distance medley relay - 2nd)

2013 (20)
Jacob Adedeji (200m dash - 1st)
Jacob Adedeji (high jump - 1st)
Thomas Burke (800m run - 1st)
Thomas Burke (distance medley relay - 1st)
Dylan Burkett (weight throw - 1st)
Blake Bussard (4x400m relay - 1st)
Luke Campbell (4x400m relay - 1st)
Ryan DiPascale (shot put - 1st)
Matthew Hallenbeck (distance medley relay - 1st)
Devon Hopkins (4x400m relay - 1st)
Richard Newman (4x400m relay - 1st)
Ian Wood (distance medley relay - 1st)
Jarrell Young (distance medley relay - 1st)
Jacob Adedeji (60m dash - 2nd)
Luke Campbell (60m hurdles - 2nd)
Matt McMurdo (shot put - 2nd)
Richard Newman (200m dash - 2nd)
Richard Newman (400m dash - 2nd)
Xavier Stinson (high jump - 2nd)
Kyle Tockman (5,000m run - 2nd)

2014 (15)
Tyler Austin (4x400m relay - 1st)
Thomas Burke (800m run - 1st)
Thomas Burke (4x400m relay - 1st)
Dylan Burkett (weight throw - 1st)
Luke Campbell (400m dash - 1st)
Luke Campbell (60m hurdles - 1st)
Luke Campbell (4x400m relay - 1st)
Ryan DiPascale (shot put - 1st)
Devon Hopkins (4x400m relay - 1st)
Zachary White (long jump - 1st)
Tyler Austin (60m dash - 2nd)
Brandon Horning (mile - 2nd)
George Martinez (3,000m run - 2nd)
Xavier Stinson (high jump - 2nd)
Zachary White (triple jump - 2nd) 

2015 (16)
Tyler Austin (60m dash - 1st)
Thomas Burke (mile run - 1st)
Dylan Burkett (weight throw - 1st)
Luke Campbell (200m dash - 1st)
Luke Campbell (400m dash - 1st)
Luke Campbell (60m hurdles - 1st)
Luke Campbell (4x400m relay - 1st)
Ryan DiPascale (shot put - 1st)
Eric Halton (4x400m relay - 1st)
Jerel Madison (4x400m relay - 1st)
Zach Schmelz (4x400m relay - 1st)
Thomas Burke (800m run - 2nd)
Thomas Burke (DMR - 2nd)
Devon Hopkins (DMR - 2nd)
Brandon Horning (DMR - 2nd)
Tom McIntyre (DMR - 2nd)

2016 (14)
Luke Campbell (400m dash - 1st)
Luke Campbell (60m hurdles - 1st)
Luke Campbell (4x400m relay - 1st)
Eric Halton (4x400m relay - 1st)
Jerel Madison (4x400m relay - 1st)
Ben Meister (3,000m run - 1st)
Zach Schmelz (4x400m relay - 1st)
Matthew Adedeji (triple jump - 2nd)
Matt Boulden (DMR - 2nd)
Alieu Cole (DMR - 2nd)
Duncan Ferrin (weight throw - 2nd)
Tom McIntyre (DMR - 2nd)
Emmanuel Porquin (DMR - 2nd)
Zach Schmelz (400m run - 2nd)

2017 (8)
Eric Halton (400m dash - 1st team)
Erich Halton (4x400m relay - 1st team)
Zach Schmelz (4x400m relay - 1st team)
Justin Moultrie (4x400m relay - 1st team)
Alex Hardman (4x400m relay - 1st team)
Duncan Ferrin (weight throw - 1st team)
Zach Schmelz (400m dash - 2nd team)
Matthew Adedeji (triple jump - 2nd team)

2018
Duncan Ferrin (weight throw - 1st team)
Mickey Van Gieson (4x400-meter - 1st team)
Alex Hardman (4x400-meter - 1st team)
Tyler Hardman (4x400-meter - 1st team)
Ethan Binnix (4x400-meter - 1st team)
Justin Blanche (distance medley - 2nd team)
Ethan Binnix (distance medley - 2nd team)
Joey Wiggins (distance medley - 2nd team)
Emmanuel Porquin (distance medley - 2nd team)
Donovan Beckett-Simms (distance medley - 2nd team)

Total: 100
First Team: 56
Second Team: 44


Women

2012 (14)
Emma Bahneman (5,000m run - 1st)
Michelle Clark (4x400 relay - 1st)
Alex Greissinger (4x400 relay - 1st)
Whitney Handy (400m dash - 1st)
Whitney Handy (4x400 relay - 1st)
Becca Stinner (1 mile - 1st)
Becca Stinner (800m run - 1st)
Chelsea Tavik (shot put - 1st)
Chelsea Tavik (weight throw - 1st)
Kara Tolson (200m dash - 1st)
Kara Tolson (4x400 relay - 1st)
Tara Greco (triple jump - 2nd)
Jennifer Houghton (shot put - 2nd)
Jennifer Houghton (weight throw - 2nd)
Kara Tolson (high jump - 2nd)

2013 (10)
Alex Greissinger (4x400m relay - 1st)
Brooke Schulz (4x400m relay - 1st)
Lauren Snyder (4x400m relay - 1st)
Chelsea Tavik (shot put - 1st)
Chelsea Tavik (weight throw - 1st)
Kara Tolson (60m dash - 1st)
Kara Tolson (200m dash - 1st)
Kara Tolson (4x400m relay - 1st)
Claire Lawrence (800m run - 2nd)
Sadie Mangold (weight throw - 2nd)

2014 (8)
Sadie Mangold (weight throw - 1st)
Sarah Taylor (pole vault - 1st) 
Alex Greissinger (4x400m relay - 2nd)
Meghan McGowan (high jump - 2nd)
Lauren Snyder (4x400m relay - 2nd)
Ameera Teal (4x400m relay - 2nd)
Kara Tolson (60m dash - 2nd)
Kara Tolson (4x400m relay - 2nd) 

2015 (7)
Paige DeMent (shot put - 1st)
Paige DeMent (weight throw - 1st)
Meghan McGowan (high jump - 1st)
Christine Randall (triple jump - 1st)
Chanel Beaudoin (60m dash - 2nd)
Ashley Jackson (triple jump - 2nd)
Sarah Taylor (pole vault - 2nd)

2016 (4)
Meghan McGowan (high jump - 1st)
Christine Randall (triple jump - 1st)
Ashley Jackson (triple jump - 2nd)
Kathy Kammerer (pole vault - 2nd)

2017 (3)
Meghan McGowan (high jump - 1st team)
Jamie Farley (400m dash - 1st team)
Kyleigh Dumas (pole vault - 2nd team)

2018 (8)
Kyleigh Dumas (pole vault - 1st team)
Kate Sigman (distance medley - 1st team)
Shea McCloskey (distance medley - 1st team)
Caitlyn Rishell (distance medley - 1st team)
Carly Sniffen (distance medley - 1st team)
Jacqueline Seymour (high jump - 2nd team)
Shea McCloskey (800-meter - 2nd team)
Jamie Farley (200-meter - 2nd team)

Total: 55
First Team: 34
Second Team: 21

Last updated 5/31/18

View: Mobile | Desktop